Bir Bağış Kampanyası Oluştur

Facebook bağış kampanyaları arkadaşlarını, aileni ve senin için önemli olan şunun gibi ortak hedefleri desteklemeye yardımcı olur:

Birçok kâr amacı gütmeyen kuruluşa yapılan bağışlarda işlem ücreti yok, kişisel bağış kampanyaları için işlem ücreti ise çok az
Facebook'ta 1 milyonun üzerinde kâr amacı gütmeyen kuruluş, tıbbi veya eğitimle ilgili kişisel bir amacı destekliyor veya bunun için para topluyor
Hız kazanmak ve para toplamak için hikayeni hızlıca herkese duyur
Para Topla

Yardım etmeye hazırız

Sık sorulan bu sorulara göz at.

triangle-right
Kimler bağış kampanyası oluşturabilir?
Şu anda sadece belirli ülkelerdeki kişiler Facebook'ta bağış kampanyaları oluşturabilir. Tam listeyi görmek istiyorsan, makalenin tamamı için tıkla.
triangle-right
Kâr amacı gütmeyen kuruluşlar bağışları nasıl alır?
Bir kâr amacı gütmeyen kuruluş için bağış kampanyası oluşturursan, kâr amacı gütmeyen kuruluş bağışları doğrudan Facebook'tan ya da Network for Good veya PayPal Giving Fund üzerinden alacaktır.
triangle-right
Kişisel bir bağış kampanyasında bağışlar nasıl alınır?
Facebook'ta kendin veya başkası için bir bağış kampanyası oluşturduğunda, tüm bağışlar Facebook'un ödeme işlemcisi Stripe yoluyla bağış kampanyasını oluşturanın kişisel vadesiz hesabına gönderilir.
triangle-right
Vergiler nasıl hesaplanır?
ABD 501(c)3 kapsamında faaliyet gösteren kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlar genellikle vergiden düşülebilir. ABD dışındaki hayır kurumlarına yapılan bağışlar vergi kredisi veya vergiden düşme için uygun olabilir. Kişisel bağış kampanyalarına yapılan bağışlar genellikle vergiden düşülemez.
Bağışların vergiden düşülüp düşülemeyeceği konusunda soruların varsa, lütfen bir vergi uzmanına danış.
triangle-right
Ücretler nasıl hesaplanır?
Facebook, kâr amacı gütmeyen kuruluşlara yapılan bağışlardan işlem ücreti almaz. Kişisel bağış kampanyalarına yapılan bağışlar için ücretler, paranın nerede toplandığına göre değişir. Daha fazla bilgi için lütfen makalenin tamamını gözden geçir.
Yardım Merkezi'nde daha fazla bilgi bulabilirsin